تبلیغات
فایل تک - معرفی و دانلود فایل کامل پروژه کارآفرینی شركت تولیدی بافت آزادی

فایل تک

پروژه کارآفرینی شركت تولیدی بافت آزادی

 • پروژه کارآفرینی شركت تولیدی بافت آزادی
  پروژه کارآفرینی شركت تولیدی بافت آزادی در 269 صفحه ورد قابل ویرایش
  دسته: طرح های توجیهی و کارآفرینی
  بازدید: 1 بار
  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 202 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 269

  قیمت فایل: 3,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

  پروژه کارآفرینی شركت تولیدی بافت آزادی در 269 صفحه ورد قابل ویرایش

  مشخصات كلی كارخانه :

        شركت تولیدی بافت آزادی ( ساكای سابق ) سهامی عام در تاریخ 1384/03/06 تحت شماره ثبت 9228 در اداره ثبت شركتهای تهران به منظور تولید و عرضه پارچه های كشباف ، تاری پودی بصورت رنگی و چاپی و انواع پرده های تور و فعالیتهای بازرگانی مرتبط با آنها به ثبت رسیده است و محل شركت در بازار دالان امیدالملك و با ظرفیت تولید سالانه 400/000 متر انواع پرده ، توری و پارچه مبلی و دستكش بوده  است . فعالیت اصلی شركت طبق ماده 2 اساسنامه آن ایجاد و تاسیس و اداره كارخانجات تولیدی نخ ، بافندگی و تكمیل پارچه    می باشد .

        این شركت در تاریخ 1356/01/25 به شركت سهامی عام تبدیل و در تاریخ 1370/11/21 در سازمان بورس اوراق بهادار پذیرفته شده ( قبل از انقلاب اسلامی این شركت ، یك شركت خصوصی بوده است ) .     

                      شرح                                                 درصد سهام

  1) سازمان ملی گسترش مالكیت واحدهای تولیدی                          36.51  

  2) شركت سرمایه گذاری ملی ایران                                          9  

  3) خانواده سادات تهران                                                     27.6  

  4) خانواده پوركاظمی                                                       26.89  

   100                                                                                                             

  نحوه اداره شركت پس از پیروزی انقلاب اسلامی :

        اداره شركت بافت آزادی پس از انقلاب اسلامی به استناد ماده واحد 6738 به عهده مدیریت دولتی قرار گرفت و در سال 1362‌ با توجه به زیان انباشته در اجرای ماده 141 قانون تجارت ، سرمایه شركت از مبلغ 1/200/000/000 ریال به مبلغ 5/000/000 ریال تقلیل و در سال 1363 سرمایه شركت از مبلغ 5/000/000 ریال به مبلغ 5/000/000/000 ریال افزایش یافت و در اسفند ماه همان سال در سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته شد و سهام 54/97 درصد مربوط به سازمان صنایع ملی ایران در تاریخ 1374/04/12 در سازمان بورس و اوراق بهادار به كارگران شركت و بخش خصوصی واگذار شد و به دلیل اینكه عملكرد شركت از سال 1377 منجر به زیان گردیده ، معاملات سهام شركت در سازمان بورس اوراق بهادار تهران به حالت تعلیق درآمده است .

                تركیب سهامداران                                        درصد سهام

   1) سازمان خصوصی سازی ( اصالتاً و وكالتاً )                           27

  2) شركت سرمایه گذاری ملی ایران                                         9

    3) خانواده میراحمدی                                                      28

    4) كارگران و سهامداران دیگر                                            36

                                                                               100

  این شركت دارای دو بخش جداگانه می باشد :        1) بافت (1)          2) بافت (2)

         كارخانه بافت (1) دارای بخشهای چاپ تخت ، تكمیل ، تعمیرات شامل ، تراشكاری ، فرز كاری و…     می باشد .

        كارخانه بافت (2)‌ دارای بخشهای گردباف ، كتن ، راسل ، وارپینگ ،‌ ژاكارد ، برودری ( BRODERI)   می باشد به علاوه قسمت چهارلاتابی ، سیستم اداره كننده هیات مدیره می باشد كه تصمیمات اصلی توسط آن اتخاذ می شود كخ تحت نظارت این هیات مدیره ،‌ مدیرعامل مسئولیت كارخانه ره به عهده دارد كه در حال حاضر مدیرعامل جناب آقای قدكچیان می باشد .

  بخشهای زیر ، زیر نظر مدیرعامل می باشد :

  1) امورمالی و انبارها كه شامل حسابداری و انبارداری است.

  2) امور بازرگانی و تهیه مواد كه امور مربوط به خرید و فروش و سفارشات كارخانه نیز می باشد .

  3) امور اداری و كارگزینی

  4) امور فنی و تولید كه شامل آزمایشگاه ،‌ بخش آمار و كنترل ، نگهداری و تعمیرات  نیز می باشد .

  5) بخش آموزشی كه به آموزش كارگران و كارمندان اشتغال دارد .

  همچنین كارخانجات بافت آزادی دارای شورای اسلامی كار می باشد ، كه وظیفه آن دفاع از حقوق حقه كارگران و كارمندان و مرجع اختلاف كارگران و مسئولین می باشد .

        كارخانجات بافت آزادی ( بافت (1)‌ و بافت (2) ) بصورت مجزا اداره می شوند یعنی هر كارخانه بصورت مجزا دارای بخشهای اداری و كارگزینی و مدیریت جداگانه می باشد . مدیران هر قسمت زیر نظر مدیرعامل انجام وظیفه می كنند . انبارهای این كارخانجات شامل : انبار قطعات یدكی ، انبار پارچه خام ، انبار محصول ، انبار زائدات و انبار رنگ و مواد مصرفی می باشد .

  در بخش بازرگانی ، تحویل سفارشات و فروش محصولات و بازاریابی جهت محصولات انجام می شود .

  مواد مورد نیاز داخل كارخانه سعی می شود حدالمقدور از داخل كشور تهیه شود ، در غیر اینصورت از كشورهای خارجی تامین  می شود .

  كارخانجات بافت آزادی دو نوع محصول دارد :

  1) بصورت سفارشات از شركتها ، افراد حقوقی یا كارخانجات دیگر است .

  2) محصولاتی كه به سفارش خود شركت می باشد كه در فروشگاه بافت آزادی به فروش می رسد . این نوع سفارشات دربرگه های سفارش با شماره سفارشات مشخص تامین می گردد .

        بخش مهم و حیاتی كارخانه كه نقش بسزایی در سود دهی كارخانه دارد بخش آمار و كنترل كارخانه می باشد كه كنترل و ثبت موارد در رابطه با تولید و انتقالات كالا دا به عهده دارد در این قسمت آمار تولید هر سال را بصورت مجزا حسابرسی كرده و سود حاصله را محاسبه می نماید و منحنی تولید و فروش هر سال را با سالهای قبل مقایسه می كند . در پایان لازم بذكر است كه این كارخانه در كیلومتر 1 و 8 جاده كرج واقع شده است .  

  سالن وارپینگ :

        این بخش از آنجایی كه ابتدای كار است ، بسیار حائز اهمیت است زیرا اگر بی دقتی و خطایی در این بخش اتفاق افتد در بافت نیز مشكلات عدیده ای ایجاد خواهد شد .

  دمای سالن cْ25 – 35  و رطوبت آن 75 – 85%  می باشد .

        بر اساس سفارشات سالن های راشل و كتن ، قرقرها را تهیه می كنند كه بر اساس نوع بافت ، نوع نخ ، تعداد سرنخها و gauge  ماشین متفاوت است . عمدتاً نخهای نایلون به شكل flat و نخهای پلی استر بصورت flat و تكسچره در اختیار این بخش قرار داده می شود .

  عرض پارچه ها 4,3,2,1  متر می باشد .

        طول هر قرقره 0.5 m  می باشد كه بر اساس عرض پارچه می توان از چند قرقره استفاده كرد . قرقره هایی كه در یك شانه قرار می گیرند باید هم متراژ و یك اندازه باشند ، در غیر اینصورت نخ قرقره ای كه اختلاف طول دارد ، ایجاد ضایعات می كند . عرض پارچه های راشل می تواند 2،3 و یا 4  متر باشد ، بنابراین ربای عرض 4 متر ، 8 قرقره ، برای عرض 3 متر ، 6 قرقره و برای عرض 2 متر 4 قرقره نیاز داریم كه این قرقره ها باید هم متراژ باشند .

        از آنجایی كه gauge كتن بیشتر از gauge راشل است در نتیجه سرنخهای كتن بیشتر است . در كتن معمولاً 580  تا 720  رشته یا سرنخ پیشنهاد و سفارش داده می شود و در راشل معمولاً تعداد رشته ها 362 ،361،275 و …  می باشد .

  نخها پس از باز شدن از روی بوبین و عبور از سه ناحیه كشش مسیر زیر را تا پیچیده شدن روی بیم ها (پله) طی می كنند :

      قفسه          صفحه جداكننده             شانه           غلتك هدایت كننده            شانه          غلتك حاوی روغن           شانه          غلتك           شانه           شانه زاویه ای           بیم (پله)

        در این سالن 10 عدد ماشن warp داریم در هر كدام از آنها می توانیم از 600 بوبین استفاده كینم به جزء یكی از ماشینها كه در قفسه آن تا 720  بوبین هم جا میگیرد . در این بخش پله پیچی بصورت مستقیم انجام می شود و نخها بصورت مستقیم از روی قفسه بر روی پله پیچیده می شوند .

        برای قفسه های ماشین شمار 1،5 و 6  می توانیم از بوبین رزرو استفاده كنیم . در واقع برای همه قفسه ها
  می توانیم بوبین رزرو بگذاریم ولی گاهی اوقات شكل بوبین به گونه ای است كه نمی توان برای آن بوبین رزرو گذاشت یعنی اندازه بوبین بزرگ است ، مثلاً بوبینهای 900 متری كه به اندازه 3 بوبین 300 متری جواب می دهد احتیاجی به بوبین رزرو ندارد .

        در هر دستگاه warp ، نخها بر روی دستگاه warp در قفسه ها سوار هستند و نخ روی راهنما قرار می گیرد كه در اینجا كشش به نخ وارد می شود . همه فیلامنتها از قسمتی تحت عنوان پین عبور می كنند كه در واقع فیلامنت بین دو صفحه ای قرار می گیرد كه وزنی بر روی آن اعمال میكند كه اگر بخواهیم وزنه را سبك كنیم روی سطح قرقره ناهمواری بوجود می آید .

        در واقع برای ایجاد كشش و كشیدگی از یكسری پولكهایی استفاده می شود كه وزنی را روی نخ اعمال     می كند ، این پولكها نباید خشدار باشند زیرا نخ را زده دار می كند ، كثیف هم نباید باشند زیرا در این حالت بین دو پولك فاصله ایجاد شده و مانع ایجاد كشش لازم و كافی به نخ می گردد . اگر این كشش نباشد نخ شل وارد سیستم می گردد و در سطح قرقره ناهمواری ایجاد می شود كه همین ناهمواری باعث فلامنت شكستگی و پرزدار شدن نخ   می گردد . نخ از یكسری مسیرهایی كه اصطلاحاً سرامیكی یا چینی می گویند عبور می كند . پس از عبور نخ از بین پولكها ، هر نخی از درون یكسری تابلوهای راهنما عبور می كند كه از دورن تابلوی راهنمای اول  6 تار نخ عبور می كند . از روی تابلو دوم و سوم به ترتیب تعداد نخهای عبوری افزایش می یابد و در ادامه از تابلوی سوم به روی تابلوی مركزی می رود .

        در هر قفسه در جهت عمودی 12 تار نخ داریم كه هر 12 تار بصورت یك رشته قرار می گیرد كه پس از عبور از تابلوی مركزی بصورت دسته ای توسط دو غلتك هدایت بصورت صفحه ای هدایت می شوند . در مسیر نخ شانه هایی داریم كه از هر دندانه شانه یك نخ عبور می كند . (gauge آن بین 26 تا 28 می باشد) همه شانه ها باید تحت كنترل باشند . اگر شانه خشدار باشد یا شكسته باشد باعث فیلامنت پارگی و یا پرزدار شدن نخ
  می شوند .

  عمده عیوبی كه روی نخها وجود دارد ، پرز نخها می باشد ، به این منظور بعد از شانه اول وسیله ای بنام پرزگیر قرار دارد . برای از بین بردن این عیوب روی نخ به این ترتیب عمل می شود كه كارگر پرز را گرفته و روی نخ گره می زند . اصول كار دستگاه پرزگیر بر اساس تغییر قطر نخ است . از ابزار دیگری كه در مسیر نخ وجود دارد سرگیر است ، زمانیكه نخ پاره می شود ، یك سر نخ از قرقره كم می شود كه در قسمتهای بعدی مشكل ایجاد می كند . كارگر سر نخ پاره شده را یافته و دوباره وارد قرقره می كند ، چرا كه اگر قرقره به همین صورت پیچیده شود در قسمت بافت یك نخ كم می آید و در پارچه ایجاد زدگی می كند .

        از آنجایی كه نخ با قسمتهای مختلفی در تماس است دارای بار الكتریكی می شود . لذا قبل از اینكه نخ وارد قرقره شود باید بار الكتریكی آن تخلیه شود . (الیافی نظیر نایلون الكتریسیته ساكن پیدا می كند) برای این منظور یكسری ترانسهای داریم به شكل محفظه هایی استوانه ای شكل ، كه ایجاد بار مثبت می كنند تا بار منفی را خنثی كنند . هر چه میزان بار مثبت بیشتر باشد ، بار منفی بیشتری از نخ تخلیه می گردد .

  در مسیر عبور نخ ، غلتك روغن را داریم كه از پارافین صنعتی استفاده می كنیم ، كه میزان روغن را بر حسب میزان نیاز نخ تنظیم می كنند .

  علل استفاده از غلتك روغن :

            1) برای نرم كنندگی نخ

            2) بعضی از نخها خشن هستند و تاب زیادی دارند و یا فیلامنت هایشان از هم باز می گردد كه حالت
               چسبندگی را در آنها بوجود می آورد تا در هنگام بافت از هم باز نشوند كه از این غلتكها بیشتر در
               مورد پلی استر استفاده می شود كه جذب روغن بیشتری دارد . بعد از غلتك روغن ، نورد قرار دارد
               كه وظیفه آن ثابت نگه داشتن سرعت خطی پیچش در طی مدت زمان پیچش می باشد و نورد بر اساس
               كششی كه حس می كند با افزایش  R قرقره میزان W را كاهش می دهد . سطح نورد باید كاملاً صاف
               باشد چرا كه در اثر خشدار بودن می تواند ایجاد فیلامنت شكستگی كند .

  در ابتدای كار پیچیدن نخ بدور قرقره ، سطح قرقره پایین است . بایستی پس از گذشت زمان كه سطح نخ در قرقره بالا می آید شانه های انتهایی نیز بالا بیایند كه این كار با استفاده از چراغی كه روبروی قرقره است انجام
  می گیرد ، به این ترتیب كه هر چه فاصله لامپ نورانی و قرقره كمتر باشد شانه بالاتر می رود .

        بر اساس درصد نخ عبوری و زاویه ای كه به شانه های انتهایی می دهیم میزان كششی كه به نخ می دهیم تنظیم می گردد هر چه نخ ضخیم تر باشد موقع وارپ شل تر می گردد چرا كه اگر بخواهشم نخهای ظریف را كمی شل warp  كنیم همه در هم فرو می روند . ولی بیشتر در اثر تغییر نمره نخ میزان كشش تغییر می كند . هر چه نخ ضخیم تر باشد تعداد روزنه هایی كه روی آن می گذاریم بیشتر است (در قسمت پولكها) علاوه بر استفاده از
  وزنه ها از دینام نیز در بخش كشش استفاده می شود .

        در نورد یك تاكو ژنراتور وجود دارد كه بر اساس كششی كه احساس می كند   دینام را ثابت نگه
  می دارد . زاویه عبور نخ از نورد را می توان تغییر داد و طبق زاویه ای كه از ابتدا به نورد داده ایم  را ثابت نگه می داریم .

  با تغییر نمره نخ ، زاویه نورد را نیز تغییر می دهیم . كشش نخ را هم با تغییر تعداد روزنه های كشش دهنده و هم با تغییر زاویه نورد می توانیم تغییر دهیم .

  نحوه عمل قسمت نخ برگردان :

        این قسمت دستگاه warp یك بخش كاملاً مكانیكی است . این كار توسط پد كه زیر پای كارگر است صورت می گیرد كه در این هنگام دستور به یك دینام كه داخل محفظه ای است داده می شود ، دینام حدود ْ 90 چرخیده و باعث حركت یك چرخ دنده می شود كه همین امر باعث بلند شدن جك می گردد و نخها به عقب بر می گردند . حداكثر نخی كه توسط نخ برگردان بلند می شود 13 – 11 متر است و موقع برگشت وزنه ای كه به محفظه و یك غلتك استوانه ای وصل است به پایین حركت كرده و نخ برگردان پس از رفع عیب توسط كارگر به حالت سابق
  برمی گردد .

        در نهایت كنترل متراژ وجود دارد كه معمولاً متراژ مورد نیاز را روی آن كه بصورت درجه بندی است تنظیم
  می كنند . زمانیكه قرقره شروع به پیچش می كند ، بصورت معكوس شماره می اندازد تا به صفر برسد ، زمانیكه به صفر رسید دستگاه متوقف می شود . از آنجایی كه وارپینگ ابتدای كار است ار حساسیت بالایی برخوردار است عیب ایجاد شده تا انتهای كار باقی است و هزینه بالا و سود كمتری را در بر دارد . هر چه وزنه ها در قسمت پولكها سنگین تر باشند احتمال پاره شدن نخ بیشتر است . اگر به دلایلی قرقره آسیب ببیند و نخ مشكل بیابد ترمیم آن سخت است . از آنجایی كه الكتریسیته الیاف نایلون بالاست بصورت یك در میان از شانه ها عبور می كنند تا راحتتر warp شوند . میزان حساسیت قسمت پرزگیر به درجه بندی كنار آن وابسته است و بسته به نوع نخ متفاوت است ، حساسیت تا حدی است كه پرزی از آن رد نشود . اگر حساسیت بالا باشد دستگاه توقعات زیادی خواهد داشت كه مقرون به صرفه نیست دما و رطوبت warp معمولاً با بافت فرق دارد . در warp دما و رطوبت بیشتر است و معمولاً بوبین های رزرو در كنار ماشین است .

  عیوبی كه به فرآیند پله پیچی نسبت داده می شود عبارتند از :

        الیاف پاره شده – سرنخهای پاره شده – كششهای كم یا زیاد – تغییرات كشش – در هم رفتن سرنخها –
  نخهای كثیف و تیره – جمع شدن نخهای تار در لبه های پله بدلیل معیوب بودن بیم – تنظیمات نادرست فاصله   قفسه ها تا بیم ها – عدم تطابق شماره هم بافت و جنس نخها .

  سیستم تغذیه و جایگاه بوبین ها :

        بوبین های نخ مورد استفاده برای تولید پارچه بر روی یك جایگاه قرار می گیرند كه در دو نوع مختلف در دسترس است :

  1) قفسه های جانبی : كه بر روی كف سالن و نزدیك به ماشین نصب می شود .

  2) جایگاه مدور : كه بر روی قسمت فوقانی ماشین نصب می شود . نخ از طرق چند وسیله كشش نخ مجهز به
      حس گر كه كشش تغذیه ای مناسب را كنترل می كنند انتقال می یابد . حس گرها در صورت وجود گره یا پاره
      شدن نخ فعال می شوند و در این حالت با یك فرمان الكتریكی ماشین را بطور خودكار متوقف می كنند .

  استفاده از قفسه جانبی روز به روز متداولتر می شود ، زیرا این سیتم كارگر را در تعویض بوبین ها و یا در هنگام پاره شدن نخها اسانتر می كند .

        ماشینهای اینترلاك كارخانه مجهز به قفسه جانبی هستند و ماشینهای ژاكارد دارای جایگاه مدور در بالای ماشین هستند . قفسه های جانبی در دو طرف ماشین قرار دارند كه نیمی از سوزنهای ماشین از قفسه سمت راست نخ می گیرند و نیمی دیگر از سمت چپ .

  سیستم تغذیه ماشینها منفی است . یعنی سوزن در طی مرحله تشكیل حلقه نخ را مستقیماً از بوبین می گیرد .

  عیوب بافت :

      عیوب در محصولات گردبافی می تواند در ارتباط با موارد زیر باشد :

  1)     عیوب نخ و بسته نخ .

  2)     تغذیه نخ و تنظیم كننده تغذیه .

  3)     تنظیم ماشین و اشكال طراحی .

  4)     تعمیر و نگهداری ماشین .

  5)     شرایط محیط استقرار .

      معمولترین عیوب این پارچه عبارتند از :

  1)     نخ پارگی ، ترك یا سوراخ .

  2)  حلقه های در رفته : در صورتیكه نخها بیرون از قلاب سوزن قرار گیرند این مشكل ایجاد می شود كه با تنظیم سیستم تغذیه اصلاح می شود .

  3)  پایین افتادن پارچه : در صورتیكه نخ برروی تعداد زیادی سوزن كنار هم تبدیل به حلقه نشود ، چنین مشكلی بوجود می آید .

  4)     نیم بافتها و حلقه های دوتایی : بیشتر در ژاكارد بوجود می آید .

  5)     با لازدن پارچه : در صورت درست عمل نكردن سیستم برداشت پارچه اتفاق می افتد .

  6)     نوارهای عمودی : در صورت عدم تناسب نمره نخ با تراكم سوزنها اتفاق می افتد .

  7)     نوارهای افقی : در اثر عیوب نخ و یا تنظیم نادرست ماشین بوجود می آید .

  8)  نوارهای حاصل از آلودگی : به آنها خطوط سوزن می گویند و هنگامی اتفاق می افتد كه فقط یك سوزن تعویض می شود و یا واحد روغنكاری به درستی عمل نمی كند .

  این عیوب بعد از رنگرزی مشخص می شود بخصوص اگر روغن غیر قابل شستشو باشد . این عیب پریودیكی است . اگر عیب مذكور در اثر روغن ریزی ماشین رنگرزی باشد فواصل این نوارها منظم تر است و بطور كلی می توان گفت قسمتهائیكه روی ماشین ثابت هستند اگر مشكلی در عملكردشان بوجود بیاید خطوط افقی روی پارچه می اندازند و قسمتهای متحرك ماشین در صورت وجود مشكل در عملكرد خطوط عمودی ایجاد می كنند .

  مواد تكمیلی :  

        در سالن تكمیل یك قسمت انبار مواد داریم كه مواد مورد نیاز برای تكمیل در این قسمت نگهداری
  می شوند . مواد مورد استفاده در سالن شامل نرم كن ها ، آهار ، ضد چروك ، صابونها و آنتی استاتیك می باشد كه در زیر به برخی از انواع مواد مصرفی و دلیل كاربردشان اشاره شده است :

  نرم كن ها :

        برای نرم كردن زیردست پارچه و دادن زیردستی مطلوب تر به آن از چند نوع نرم كن استفاده می شود :

  نرم كن های سیلیكونی : برای پارچه های نرم و ظریف بكار می رود و برای پارچه های لباسی و پرده های حریر مورد استفاده قرار می گیرد و بدلیل اینكه انعكاس نور را كاهش می دهد به نظر می رسد كه عمق رنگ را بالا برده است و بیشتر برای عمقهای تیره مصرف می شود . از آنجا كه تركیبات سیلیكونی برای ایجاد خصلت دفع آب در پـارچه استفاده می شوند ، اگر بخواهند خاصیـت نرم كنندگی داشته باشند باید جزء تركیبات دی متیل
  پلی سیكلوكسان ها باشند تا ایجاد فیلمی انعطاف پذیر با زیردستی نرم در سطح پارچه نمایند .  30 – 50 ) )   

  نرم كن سیلیكونی قوی و گران قیمت است و برای پارچه های خیلی گران قیمت استفاده می شود و اگر مشتری خاصی ندهد از k44 استفاده می شود .

  نرم كن لئومین HSG : خاصیت لغزندگی در پارچه ها ایجاد می كند و سوزنها راحت تر وارد پارچه شده و پرزهای آنها را خارج می كنند . معمولاً از این نرم كن در عملیات خارزنی استفاده می شود . (  12  )

  نرم كن k44 : بیشتر برای پارچه های پنبه پلی استری استفاده می شود و خصلت نرم كنندگی آن كمتر است . برای حل كردن نرم كن k44 ، آنرا در آب جوش ریخته و از اسید استیك 60% به میزان 0.5  استفاده می كنیم آنگاه آنرا خوب هم می زنیم تا پودر شود . (میزان مصرف k44 : 15  ) (از 10gr تا 30gr همراه با 2  آراستاتیك برای پنبه پلی استرو پنبه استفاده می شود .)

  آنتی استاتیك : برای جلوگیری از ایجاد برق و الكتریسیته ساكن در پارچه هایی از قبیل پلی استر ، نایلون و
  پارچه های كركی بكار می رود . ( 5 - 10 )

   ضد چروك : رزین ، سیما رزین ایجاد خصلت ضد چروكی به پارچه می دهد ، یعنی اگر چروكی به پارچه اعمال شود ، این ماده خاصیتی به پارچه می دهد كه چروك حاصله پایدار نبوده و پس از مدتی به حالت اولیه خود
  برمی گردد و در پارچه هایی از قیبل پرده های توری ساده و ژاكارد گل دار بكار می رود . ( 15  )

  گراسپینول : برای پرده های برودری 45  همراه با 2  اسید استفاده می شود . اسید را به آن می زنند تا مواد به پودر تبدیل شود و به خورد پارچه برود . یك نوع نرم كن قوی است و زیردست را نرم می كند . ضد چروك هم می باشد و قویتر از آنتی استاتیك است و پارچه را تمیز نگه می دارد . آنتی استاتیك یك نوع ضد چروك هم می باشد ، بارهای + و – خنثی می شود و گرد و غبار به خود نمی گیرد و برای پرده استفاده می گردد.

  FGB : سفید كننده است پارچه را ته آبی نشان می دهد ، یعنی زمینه آن بجای آبی یا سرمه ای می زند . 5   و همراه با 20  آهار و 0.1  پودر بنفش برای پرده های ژاكارد استفاده می شود .

  سفید كننده شیری (EBF) : (سفید كننده نوری) كه برای تولیدات پرده ای توری بكار می رود و همچنین پارچه های متقال . ( 3  ) (نمره 5005)

  سالن تكمیلی :

           سالن تكمیلی مركز نهایی كارخانه است . تكمیل شامل سه قسمت اساسی است كه عبارتند از :

  1)  تكمیل مقدماتی : كه عمدتاً در مورد پارچه هایی كه نیاز به تثبیت عرضی دارند ( اعم از پارچه های رنگی ، سفید ، چاپی و برودری ) صورت می گیرد ، تا پارچه به عرض مورد نظر برسد . معمولاً كالا قبل از قسمتهای چاپ و رنگرزی و برودری باید تثبیت عرضی شود . مثلاً در چاپ عرض پارچه باید برابر عرض شابلون شود و لذا از قسمت عرض شابلونها را به این قسمت ابلاغ می كنند و در این قسمت عرض پارچه دقیقاً برابر مقدار خواسته شده تثبیت می شود . چراكه اگر عرض پارچه بیش از عرض شابلون باشد منجر به ایجاد حاشیه های سفید می شود و اگر كمتر از عرض شابلون باشد رنگ در سالن چاپ به هدر می رود یا به اصطلاح پرت رنگ داریم كه از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نمی باشد . در مورد سالن رنگرزی نیز ثبت اولیه موجب می شود كه روغن ناشی از روغن از ماشین آلات در حین بافندگی پارچه از آن خارج شود ، پس رنگرزی راحت تر و یكنواختر انجام می شود .

  دمای تثبیت برای انواع پارچه ها بصورت زیر است :

  نایلون : 180 – 160 ?c

  پلی استر : 210 تا 240 ?c

  پنبه وسیكوز و پلی استر – پنبه : میانگین دما  190 ?c

  وسیكوز : 150 ?c

  2)  تكمیل موادی : بعضی از كالاها قبل از اینكه به قسمتهای مربوطه فرستاده شوند ، باید یكسری تكمیل بوسیله مواد مخصوص روی آنها انجام شود . این تكمیل شامل پارچه های رنگی و چاپی می شود كه از سالن رنگرزی و شستشو به سالن تكمیل ارسال نشده اند . در این نوع تثبیت علاوه بر تثبیت عرض نرم كنی بنام لئومین HSG (ساخت شركت آلمانی – مشابه صابون) و آنتی استاتیك ( R استاتیك) جهت سالن خارزنی بر روی پارچه استفاده می شود . نرم كن لئومین HS كه فقط بر روی پارچه های نایلونی استفاده می شود ، باعث ایجاد لغزندگی در پارچه خارزنی و هنگام فرو رفتن سوزنها در پارچه می شود . بنابراین سوزنها توانایی بیشتری برای بیرون كشیدن پرزهای پارچه می یابند . برای پارچه های پلی استری بیشتر آنتی استاتیك
  می زنیم و به مقدار كمی لئومین ، لئومین قبل از مصرف حتماً باید در دمای 100 تا 106 درجه حل شود .

  3)  تكمیل نهایی : این تكمیل شامل پارچه های چاپی ، خارخورد ، رنگی و … می باشد كه همراه با نرم كنهای مختلف تكمیل می شوند . پارچه در پایان تكمیل نهایی برای بسته بندی آماده می شود . در تكمیل نهایی سه پارامتر مهم وجود دارد :

  الف) عرض مورد تقاضای مشتری .

  ب)   یا  كه توسط مشتری سفارش داده می شود .

  ج) زیردست مناسب یعنی ایجاد لطافت در پارچه .

  اگر در تكمیل مقدماتی و تكمیل موادی ، پارچه كمی نوسانات داشته باشد قابل اصلاح است ، اما در تكمیل نهایی قابلیت اصلاح خطاها را نداریم .

  در سالن تكمیل ، 4 استنتر (2 تا 6 خانه و 2 تا 4 خانه) قرار دارد كه هر ماشین تا عرض خاصی باز می شود .
  (2 تا از ماشین ها تا عرض 3m و 2 ماشین دیگر تا عرض 2m) و هر اتاقك استنتر طول 3m دارد . همچنین در سالن تكمیل دستگاه برش ، خشك كن پارچه پنبه ای و رول كن پارچه پنبه ای نیز وجود دارد .

  نكات قابل توجه در قسمت خارزنی :

  1)  هر چه سرعت غلتكهای خارزنی بیشتر باشد پرزهایی كه از پارچه بیرون كشیده می شود كمتر و خارزنی به میزان كمتری انجام می شود .

  2)   قبل از خارزنی حتماً باید پارچه در استنتر تثبیت عرضی شود ، چون علاوه بر ایجاد نایكنواختی و كجی در  
   هنگام خار زدن ، منجر به ایجاد حالت راه راه (پله ای) در سطح كالا می شود .

  3)      هر چه سرعت غلتكهای شانه از غلتكهای خار كمتر باشد ، خارزنی بیشتر انجام می شود .

  4)   از سوزنهای ضخیم تر و متراكم تر می توانیم برای خارزنی پارچه های ضخیم تر استفاده می كنیم . هر چه
   ضخامت لایه سوزن بیشتر باشد ، الاستیسیته سوزن بهتر است و می توان برای پارچه های ضخیم كه نیاز به
   خار بیشتری دارند ، استفاده كرد . اگر ضخامت لایه سوزنی كمتر باشد ، مقاومت كمتری وارد و برای
   پارچه های نازك كه خار كمتری می خورند ، بكار می رود .

  5)  هر چه نخ مورد مصرف در بافت نازكتر باشد ، عمل خارزنی بهتر انجام می شود ، زیرا قابلیت كشش پذیری و انعطاف پذیری آن بیشتر می شود و در نتیجه موقع كشش با سوزنها ، بیشتر كشیده شده و حلقه های بزرگتری تشكیل می شود . به عنوان مثال ، اگر نخ پارچه های كركی به جای نمره 70 دنیر با نمره 60 – 50 دنیر باشد ، كیفیت بهتری حاصل می گردد .

  6)  معمولاً پارچه های پنبه ای توسط این ماشینها خار زده نمی شود و یا به ندرت خار زده می شوند چون نیروی وارده توسط این ماشین زیادتر از حد تحمل پارچه های پنبه ای است و پاره می شوند .

  7)  هر هفته یكبار با سنگ خارزنی سوزنهای دستگاه را در حال كار تمیز می كنیم (بمدت  5  دقیقه) جهت سنگ زدن خلاف جهت خار زدن صورت می گیرد . برای تمیز كردن سوزنهای ماشین ، تسمه غلتكها را جدا كرده و دینام را روشن می كنیم و سوزنهای غلتكهای در حال چرخش را ابتدا برس فلزی می كشیم و سپس با سنگ آنها را تیز می كنیم كه این سنگ فلزی شیاردار است .

  8)     تمام ماشینهای خارزنی دارای یك لوله هواكش و یك انبار تهویه هستند كه پرزهای حاصل از خارزنی در سالن پخش نشود .

  9)  اگر بخواهیم سرعت تولید را بالا ببریم ، باید سرعت غلتك را بالا ببریم ، پس باید سرعت غلتكهای      counter  pile , pile  نیز بالا برود كه با كاهش دور آنها سرعتشان بیشتر می شود .

  10) اگر سرعت غلتكهای counter  pile , pile بیشتر باشد پارچه حالت كركی بیشتری پیدا می كند . (در ضمن  
        می توانیم چند بار عمل خارزنی را هم تكرار كنیم)

  11) سه تا از ماشینهای خارزنی با عرض 3 متر و 3 تا از آنها با عرض 2 متر می باشند . ماشین با عرض 3
       متری كه مخصوص پارچه های رومبلی است . ابتدا پارچه های رومبلی را خارزده و سپس توسط ماشین تراش
       حلقه های تشكیل شده را بریده و سپس پارچه مثل پارچه های مخملی می شوند . این پارچه ها به دلیل اینكه
       بوسیله غلتكهای سوزنی خار می خورند كه دارای سوزنهای ایستاده هستند در نتیجه حلقه های موجود روی
       سطح پارچه بیشتر كشیده شده و سطح پارچه پرتر می شود . نخهای سطحی روی پارچه باید طول بیشتری
       داشته باشند و بافت مخصوص لازم است تا بتوان عمل خارزنی را توسط این ماشینها و بدین نحو انجام داد .
       (در این ماشینها ، غلتكهای سوزنی بصورت یك pile و یك counter  pile درباره یك pile دیگر و سپس 7
       تا غلتك سوزنی صاف قرار دارند كه این امر باعث قدرت زنندگی و نفوذ بیشتر سوزنها در پارچه می شود)

  12) ماشین خارزنی سه متری می تواند با دو پارچه كار كند یعنی همزمان با دو پارچه مشابه با عرض 150 cm  
       كاركرده و آنها را خار بزند .

  13) گاهی اوقات یك پارچه به دوبار خارزنی نیاز دارد و توسط ماشینهای سه متری این عمل در یك زمان
       صورت می پذیرد . این صورت كه سر پارچه را یك مرتبه خار خورده مجدداً داخل ماشین می كنند و با كار
       كردن ماشین همزمان پارچه را در دو مرحله خار می زنند .

  14) اگر پارچه زیاد به دستگاه تغذیه گردد و شل باشد ، پارچه توسط خارها پاره می شود و لذا لازم است سرعت
       حركت پارچه در دستگاه تنظیم گردد . در ضمن بسته به اینكه بخواهند چه مقدار جمع شدگی در پارچه (در
       عرض آن) ایجاد كنند ، میزان فشار ئارده (توسط غلتكهای موجود) بر پارچه تنطیم می گردد كه این مقدار با
       سرعت عبور پارچه باید متناسب باشد تا از پارگی های احتمالی یا كم بودن خارزنی سطح پارچه جلوگیری  
       شود . این تنظیمات توسط وسایلی كه در جلوی ماشین تعبیه شده اند صورت می گیرد . همچنین در پشت
       ماشین نیز  میزان شل و سفتی پارچه را می توان تنظیم كرد .

  15) این ماشین یك سیلندر اصلی دارد كه جنس آن از چدن می باشد كه روی آن غلتكهایی با پوشش سوزنی قرار
       دارند . سوزنها یك در میان شانه می كنند و یك در میان خار میزنند . سوزنهای با پایه كوتاه نفوذ بیشتری
       دارند ولی سوزنهای با پایه بلندتر نفوذ كمتری دارند البته زاویه آنها نیز با یكدیگر متفاوت است و محورهای
       چرخش اینها كاملاً از هم مجزا است .

  چاپ پرس :

        پارچه بعد از رنگرزی ، شستشو و تثبیت ابعادی به دستگاه پرس تغذیه می شوند كه وظیفه آن برق كردن سطح پارچه است كه محصول آن ساتن چرم نام دارد .

        معمولاً از این ماشین برای ایجاد طرح بدون استفاده از چاپ و بافت . بروی كالا استفاده می شود . طرحی كه بروی پارچه می افتد بوسیله عمل پرس كردن است . معمولاً از كارهای پلی استر (در دمای 220  تا 230 oc) و به ندرت پنبه و نایلون استفاده می شود . البته باز برای نایلون بیشتر از پنبه این روش را استفاده می نماییم . حتی بروی پارچه های خار خورده و كركی و مخملی هم می توانیم عمل پرس را انجام دهیم (اگر پارچه های نایلون  160 – 170  رد شود آب می شود) و بوسیله ماشین پرس روی آنها طرح ایجاد كنیم .

  ماشین پرس ساخت كمپانی RAMISCH از كشور آلمان می باشد كه مشخصات آن به قرار زیر است :

  شركت سازنده : RAMISCH

  عرض ماشین :  200 cm

  كد دستگاه : 230 - 240 cm

        این ماشین شامل سه غلتك فشرده به هم است . پارچه ها با غلتكهای مختلف پرس می شوند كه ممكن است غلتك پرس كننده ساده یا طرحدار باشد كه بسته به طرح روی غلتك ، سطح پارچه براق می شود . (سطح پارچه توسط غلتكهای داغ ذوب شده و به پارچه حالت درخشندگی و براقیت می دهد) روش عمل اینگونه است كه پارچه از یك رول به یك غلتك ثابت كه سرعتش برابر غلتك پرس است ، تغذیه شده ، سپس از یك غلتك شیاردار كه شیارهای ان بسیار باریك است عبور داده می شود ، كه سرعت غلتك های پرس و شیاردار یكسان و حدود   
  4 – 6  است .

        این غلتك شیاردار لبه های پارچه را جهت تغذیه درست پرس باز می كند . پس پارچه به غلتكهای پرس كه سه عدد هستند تغذیه می شود . در محل ورودی پارچه به غلتكهای پرس یك میله محافظ قرار دارد كه اگر دست كارگر بین غلتكها گیر كرد ، از ورود بیشتر آن جلوگیری می كند . علاوه بر این جهت ایمنی بیشتر یك پدال ترمز در نزدیكی غلتكها وجود دارد كه در موقع بروز حوادث كمك می كند .

        همانطور كه در شكل نشان داده شده است ، دو غلتك بالایی عمل پرس را انجام می دهند ، پارچه از بین آنها عبور می كند . غلتك 1 بوسیله المنت گرم می شود . المنت در سر تا سر غلتك وجود دارد . المنت با حرارت برق گرم می شود و اگر سیم مقاومتش كم باشد ، می سوزد . غلتك 3 هم توسط آب داغ گرم می گردد ولی حرارت آن به اندازه غلتك 1 نیست . (حسگر دمایی روی غلتك وجود دارد كه دما را افزایش می دهد) قبل از ورود به غلتك پرس بخاری برقی قرار دارد كه پارچه را گرم می كند به این ترتیب :

  1)     به حرارت ماشین كمك می كند .

  2)     از وارد شدن شوك حرارتی به پارچه جلوگیری می كند .

  3)     از افت حرارت در اثر ورود پارچه سرد به غلتك داغ جلوگیری می كند .

       جنس غلتكهای 1  و 3 از فولاد و غلتك 2 با سطحی از پنبه فشرده ، پوشیده شده است . سه غلتك چون با هم در تماس هستند با یك سرعت حركت می كنند . نیروی محرك به غلتك  1 متصل است كه سبب حركت هر سه غلتك به یك سرعت می شود . این نیرو توسط یك الكتروموتور قوی و توسط تسمه و چرخ دنده ها به غلتكهای متحرك و از جمله غلتك پرس 1 انتقال می یابد .

        پارچه كلاً با عرض باز بطوریكه سطح پارچه به سمت غلتك  1  است ، به ماشین تغذیه شده ، سطح پارچه ذوب و براق می گردد . این عمل سبب كاهش استحكام پارچه نیز می شود . غلتك  1 ثابت است ولی غلتكهای    2  و 3  می توانند اندكی جابجا شده و پایین بیایند . این جابجایی حدود  2 – 5 cm  است . این عمل وقتی كه در پارچه درز مشاهده می شود ، توسط جكها انجام می گیرد تا از كشیده شدن در زیر پارچه و در نهایت پارگی در زیر پرس جلوگیری شود .

  در قسمت موتورخانه ماشین سه الكتروموتور وجود دارد :

  1)     الكتروموتور جهت باد بالا و پایین بردن جكها .

  2)      الكتروموتور پمپاژ روغن .

  3)     الكتروموتور انتقال نیروی حركتی از گیرباكس به غلتكهای پرس .

  قیمت فایل: 3,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

نظرات() 
חדרים בפתח תקווה
سه شنبه 29 مرداد 1398 11:38 ب.ظ
appreciate it a lot this website is actually elegant and also casual
נערות ליווי במרכז
سه شنبه 22 مرداد 1398 05:46 ب.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park
in Singapore. I'm having black coffee, he's developing a cappuccino.

He or she is handsome. Brown hair slicked back, glasses that are great for his face,
hazel eyes and the prettiest lips I've seen. He's well made, with incredible arms
as well as a chest that is unique about this sweater. We're standing in the front
of one another discussing our everyday life, what we want into the future, what we're looking for on another person. He starts saying that bigger been rejected lots of
times.

‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you
', I have faith that He smiles at me, biting his lip.

‘Oh, I would not know. Everything happens for grounds right.
But let me know, you would not reject me, could you Ana?' He
said.

‘No, how could I?' , I replied

"So, utilize mind if I kissed you right this moment?' he was quoted saying as I buy far better him and kiss him.

‘When don't ask, do exactly it.' I reply.

‘I favor how you would think.' , he said.

In the meantime, I start scrubbing my calcaneus in their leg, massaging it slowly. ‘What exactly do you prefer in women? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I love determined women. Someone that knows what they have to want. Somebody that won't say yes although I said yes. Someone who's unafraid when you attempt interesting things,' he says. ‘I'm never afraid when trying interesting things, especially when it comes to making something totally new in the sack ', I intimate ‘And I love ladies who are direct, who cut in the chase, like you merely did. To become
honest, it really is a huge turn on.
aumentar el tamano del pene
شنبه 19 مرداد 1398 12:12 ق.ظ
It's really a cool and helpful piece of information. I'm satisfied that you simply shared this helpful info with us.
Please keep us up to date like this. Thanks for sharing.
פרסום וילות
جمعه 18 مرداد 1398 06:15 ب.ظ
thanks a lot a lot this excellent website can be conventional plus simple
iboysoft data recovery software
پنجشنبه 17 مرداد 1398 03:31 ق.ظ
Its like you read my mind! You seem to know a lot about
this, like you wrote the book in it or something. I think that
you could do with a few pics to drive the message home a little
bit, but other than that, this is magnificent blog. A fantastic read.
I'll definitely be back.
kako povecati velicinu penisa
چهارشنبه 16 مرداد 1398 09:23 ق.ظ
Its like you read my mind! You appear to know so much about this, like you wrote the book in it
or something. I think that you can do with a few pics to drive
the message home a bit, but other than that, this
is fantastic blog. A great read. I will definitely be back.
pastillas para agrandar el pené
سه شنبه 15 مرداد 1398 03:35 ق.ظ
Hello, I want to subscribe for this website to get newest updates, so where can i do it
please help.
더킹카지노
دوشنبه 14 مرداد 1398 12:15 ب.ظ
Keep trying to find more such useful information; stay informed, stay healthy.
You're sure to find something perfect for you knowning that you'll enjoy.
When we travel being a family we always obtain a
kitchenette within the hotel room to ensure that we are able to
increase the risk for tastes our meals with food we all know after which
have one meal out per day.

더킹카지노 - http://neptune.blackplanet.com/digestsite7j/message/15634821
najlepsze konto dla młodych
شنبه 12 مرداد 1398 02:58 ق.ظ
It's awesome to pay a quick visit this web site and reading the views of all colleagues about this article, while I am also keen of getting
knowledge.
바카라사이트 신규쿠폰 지급 - Popo55
جمعه 11 مرداد 1398 12:41 ق.ظ
바카라사이트 신규쿠폰 지급 - Popo55 - It should therefore function as no surprise that, in order to achieve total health and wellness, we should instead manage
the three (3) areas of ourselves - mind, body and spirit.

Yoga: this ancient system of breathing and stretching postures has been proven to
provide respite from the multiple chronic disorders that plague most seniors.
But, remember fondly the key here's moderation - while a drink every day is
protective, excessive consumption of alcohol is devastating to health.
Sexy2Call
پنجشنبه 3 مرداد 1398 11:44 ب.ظ
Sexy2call Quick search and obtain the modern results Look for a
massage escort girl, discrete apartment or any perfect and
indulgent recreation. Searching for escort girls?
Discrete apartments? Come up with a quick search by region
صیانة غسالة شارب
یکشنبه 30 تیر 1398 05:01 ق.ظ
Hey there! I know this is sort of off-topic however I had to ask.
Does building a well-established blog such as yours take a
lot of work? I am brand new to running a blog however I do write in my
diary on a daily basis. I'd like to start a blog so I can easily share my personal experience and thoughts online.
Please let me know if you have any recommendations or tips for new aspiring blog owners.
Appreciate it!
صیانة غسالات بیكو
شنبه 29 تیر 1398 08:23 ق.ظ
Why users still use to read news papers when in this
technological world everything is presented on web?
וילות באילת
دوشنبه 24 تیر 1398 12:36 ق.ظ
Index Search Villas and lofts to book, search by region, find in minutes a villa for rental by city, a number of rooms lofts and villas.
Be afraid of the wonderful pictures and data that they have to
present you. The website is a center for everyone the ads from the field, bachelorette party?
Use somebody who leaves Israel? It doesn't matter what the reason it's important to rent a villa for
a forthcoming event or perhaps friends recreation well suited for any age.
The site is also center of rooms from the hour, which is
another subject, for lovers who are trying to find an expensive room equipped for discreet entertainment which has a spouse or lover.
Regardless of you would like, the 0LOFT website will make a look for
you to find rentals for loft villas and rooms throughout
Israel, North South and Gush Dan.
najlepsze Konto Osobiste
شنبه 22 تیر 1398 04:10 ب.ظ
Do you have a spam problem on this site; I also am a blogger, and I was curious about your situation; we have developed
some nice procedures and we are looking to swap methods with other folks, why not shoot me an e-mail if interested.
konto firmowe ranking
شنبه 22 تیر 1398 01:34 ب.ظ
Do you mind if I quote a couple of your articles as long as I provide
credit and sources back to your blog? My website is in the exact same niche as yours and my
visitors would really benefit from some of the information you present here.
Please let me know if this ok with you. Regards!
مركز صیانة شاشات سامسونج
سه شنبه 18 تیر 1398 03:10 ق.ظ
مراكز سامسونج نعتبر خبرة فى سامسونج الاوائل فى مصر و احسن خدمة تبحث عنها
عندما یصادفك مشكلة فى مكانس سامسونج .حیث اننا نوفرالخدمةبالكامل فى بیتك
ولا یتم نقل الغسالات نهائیا من منزلك هذا بالاضافة الى
اننانملك طاقم عمل من فنیینمدربین على التصلیح الفورى لجمیع اعطال افران
سامسونج الشاشات و تغییر جمیع قطع الغیار التالفةبأخرى ممتازةهذا ب الاضافة تمیزهم بالمهارة العالیة و التى
تمكنهم الصیانةفورا منزل العمیل و الخبرة التى تمتد الى مدةطویلة لا تقل عن
24 عاممتواصلة فى اصلاح مكانس سامسونج


اذا كنت فى احتیاج لعمل صیانة شاشات
سامسونج فى المنزل و كل ما علیك هو الاتصال بنا على مركز صیانة میكروویف
سامسونج فى مصر نحن فى خدمتك اینما كنت نحن نخدم جمیع المحافظات لنسعى أن نكون الاول فى مجال عملنا و الاسرع فى التعامل معك و نقدم لك الصیانة المتمیزة
فى كل مودیلات شاشات سامسونج
sexy4escort
جمعه 14 تیر 1398 07:48 ب.ظ
"We will need to build to another crescendo, cheri," he said.
"And we all could have an ending which is to be as none before."

His smile was decadent, his eyes were loaded with lust, along with
the soft skin of his hard cock against my sex was having its intended effect.
I was feeling a stronger arousal now as I felt his cock slide between my sensitive lips.
I felt the actual top of his cock push agonizingly
at the entrance of my pussy, and I need to him to thrust into me hard.
Instead he pulled back and slid his hardness back approximately my clit.


I used to be aching to get him inside, and I really could tell that his really need to push that wonderful
hard cock inside me was growing. His moans grew
to fit mine, and I knew the feeling of my wet pussy lips to the head
of his cock was getting an excessive amount for both of us.


"Let the finale begin," he was quoted saying, and then he slid the
tip of his cock inside me.

We both gasped because he held his cock there for a moment.

I contracted my pussy to him further inside, and then he threw his head back with the sensation.
Inch by excruciating inch he pushed his cock inside me, every
time I squeezed my pussy around him. His cock felt wonderful the way
it filled me, but Needed it inside me. I rolled aside and rested
my leg against his shoulder, and the man plunged his cock completely
in.
فوق اتوماتیك صیانة غسالات ال جی
چهارشنبه 12 تیر 1398 02:57 ب.ظ
Hello! I know this is somewhat off topic but I was wondering which blog platform are you using for
this website? I'm getting fed up of Wordpress because I've had issues with hackers
and I'm looking at alternatives for another platform.
I would be awesome if you could point me in the direction of
a good platform.
Cheap Meds
یکشنبه 9 تیر 1398 03:32 ب.ظ
It is appropriate time to make some planss for thhe future
and iit is time to be happy. I have read this post and if I could I
desire to suggest you few interesting things or
suggestions. Perhaps you could write next articles referring to thjs
article. I desire to read even more things about it!
مركزصیانة میكروویف جاك
شنبه 8 تیر 1398 09:27 ب.ظ
It's in fact very complex in this full of activity life to listen news on TV,
thus I only use the web for that purpose, and get
the latest information.
buy cannabis oil online
شنبه 1 تیر 1398 09:02 ق.ظ
I wass suggested this blog byy my cousin. I
am not sure whether thks post is written by him as
no one else khow sjch detailedd abhout my difficulty. You're incredible!
Thanks!
נערות ליווי בתל אביב
شنبه 1 تیر 1398 08:50 ق.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park in Singapore.
I'm having black coffee, he's developing a cappuccino. He is handsome.
Brown hair slicked back, glasses which fit his face, hazel
eyes and the most amazing lips I've seen. They are well-built, with incredible arms
and a chest that sticks out for this sweater. We're standing in front of each
other talking about our way of life, what we would like for
the future, what we're in search of on another
person. He starts telling me that she has been rejected many times.


‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you ', I only say
He smiles at me, biting his lip.

‘Oh, I wouldn't know. Everything happens for an excuse
right. But analyze, you would not reject me, can you Ana?' He said.


‘No, how could I?' , I replied

"So, would you mind if I kissed you at the moment?' he stated as I am closer to him and kiss him.

‘When don't ask, do exactly it.' I reply.

‘I enjoy how you would think.' , he said.

At the same time, I start scrubbing my heel bone within his leg, massaging it slowly. ‘What can you want in women? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I enjoy determined women. Someone discussion what we want. A person who won't say yes just because I said yes. Someone who's not afraid when attemping something mroe challenging,' he says. ‘I'm never afraid when you try a new challenge, especially in terms of making a new challenge in the bedroom ', I intimate ‘And I enjoy girls that are direct, who cut throughout the chase, like you simply did. To generally be
honest, what a huge turn on.'
חדרים לפי שעה בתל אביב
جمعه 31 خرداد 1398 11:32 ب.ظ
Index Search Villas and lofts rented, search by region, find during
first minutes a villa rented by city, a number of rooms lofts and villas.

Be stunned at the pictures and knowledge that they have to offer you you.
The website is a center for you all the ads inside
interesting blog
جمعه 24 خرداد 1398 07:49 ب.ظ
Amazing things here. I am very satisfied to look your article.
Thanks a lot and I'm having a look ahead to touch
you. Will you kindly drop me a e-mail?
link
یکشنبه 12 خرداد 1398 05:39 ق.ظ
Great post. I will be facing a few of these issues as well..
kropelki z konopii
پنجشنبه 9 خرداد 1398 08:02 ق.ظ
Great article! That is the kind of info that should be
shared around the web. Disgrace on the seek engines for now not positioning this
submit upper! Come on over and seek advice from my site .
Thank you =)
cbd olej
پنجشنبه 9 خرداد 1398 05:07 ق.ظ
Incredible! This blog looks just like my old one! It's on a entirely
different topic but it has pretty much the same layout and design. Wonderful choice of colors!
olejek cbd warszawa
پنجشنبه 9 خرداد 1398 04:32 ق.ظ
It's remarkable in support of me to have a website, which is valuable designed for my know-how.
thanks admin
olejek cbd
پنجشنبه 9 خرداد 1398 12:06 ق.ظ
Hi there excellent website! Does running a blog like this require a massive amount work?
I have no understanding of coding but I was hoping to start my own blog soon.
Anyways, if you have any recommendations or tips for new blog owners please share.

I know this is off topic nevertheless I just had to ask.
Many thanks!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :