تبلیغات
فایل تک - معرفی و دانلود فایل کامل پروژه کارآفرینی تولید نان فانتزی

فایل تک

پروژه کارآفرینی تولید نان فانتزی

 • پروژه کارآفرینی تولید نان فانتزی
  پروژه کارآفرینی تولید نان فانتزی در 36 صفحه ورد قابل ویرایش
  دسته: طرح های توجیهی و کارآفرینی
  بازدید: 1 بار
  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 31 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 36

  قیمت فایل: 3,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

  پروژه کارآفرینی تولید نان فانتزی در 36 صفحه ورد قابل ویرایش

  هدف كلی :

  اشتغال زایی در سطح كشور با توجه به بالا بودن درصد یكاری و همچنین كسب سود و نیز ارائة بهترین راهها برای تولید و با كیفیت تر نان كه باعث رضایت مصرف كنندگان می‌گردد .

  هدف جزیی :

                                    1.      اشتغال زایی
                                    2.      سود آوری
                                    3.      اراعة یك كار مولد
                                    4.      كاهش ضایعات نان
                                    5.      افزایش كیفیت تولید
                                    6.      شكوفایی اقتصادی
                                    7.      رضایت مردم از نان‌های فانتزی

  ضرورت تحقیق :

  نان یكی از اصلی ترین ماده غذایی خانواده ها است و بخشی از درآمد خانواده را به خود اختصاص می‌دهد . پس دقت در تهیه و مصرف آن بسیار مهم می‌باشد . یكی از مهمترین اهداف موضوع نان ، اطلاع از مشكلاتی است كه در تهیه و پخت نان برای نانوای‌ها و خرید و استفادة نان‌ها برای مردم می‌باشد . ارزان بودن قیمت نان در مقایسه با مواد غذایی مشابه مانند : برنج باعث عدم توجه افراد جامعه نسبت به این مادة غذایی شده است و همچنین رشد روز افزون و تراكم شدید جمعیت ، تناسب تعداد و پراكندگی واحدهای تهیه و توزیع نلن را نسبت به متغاضیان به هم زده است . و نیز صف‌های تولانی نانوایی ها باعث می‌شود كه خانواده ها مبادرت به خریدن بیشتر از مقدار مورد نیاز خود كنند و بخشی از آن را مصرف و مازاد را دور بریزند ، و امروزه استفاده از نان فانتیزی توسط مردم به علل مختلفی چون ، پخت آسان – مصرف صحیح و تقریبا بدون ضایعات و بهداشتی تر بودن این نوع نان نسبت به نان‌های تئوری و سنتی بیشتر رایج گشته‌است . در این پروژه هر یك از علل به صورت مشروح بیان شدهخ تا با طرح این مسایل بتوانیم نان‌های دیگر را طوری پخت كنیم و راهكارهایی را استفاده كنیم كه همانند نان فانتزی از مزایای بیشتری از قبیل پخت با كیفیت و آسان كمتر شدن مایعات و .… برخوردار باشد .  

  1)مقدمه :

  نان اصلی ترین غذای صفرة خانواده های ایرانی است و به رغم فراز و نشیب‌های زیاد . در تولید گندم در تهیة آرد ، نحوة پخت و ورود انواع غذاهای جدید هنوز « نان » به عنوان اصلی ترین مادة غذایی نردم ما محسوب می‌شود بر اساس منابع آماری در حال حاضر حدود 30 درصد از نان طبخ شده در كشور به دلیل مختلف دور ریزی می‌شود و سالانه میلیونها تومان هزینة اضافی توسط اقشار مختلف مردم به صورت ضایعاتی مانند نان خشك ، نان كپك زده ، نان سوخته ، نان خمیر و بد پخت از چرخه مصرف به دور ریخته می‌شود .

  به طور كلی در طول سالیان دراز كه پخت نان به شیوة سنتی رواج داشت . میزان ضایعات نان به شدت كنونی نبود . اما در دو دهة اخیر كه جمعیت كشور افزایش قابل توجهی داشته و لاجرم روشهای سنتی پخت پاسخگوی نیاز چنین جمعییتی نبوده است . روش‌های ماشینی پخت نیز رواج یافته است . عدم انطباق ذائقة مردم با نانی كه توسط دستگاه های ماشینی پخت می‌شود . نان گندم و آرد و نحوة عمل آوری خمیر نان توسط واحدهای نانوایی و عدم آموزش عملی متصدقان كار با دستگاههای پخت نان ماشینی و از طرفی نحوة نگهداری و مصرف نان توسط مصرف كننده را می‌توان عوامل تاثیر گذار بر ضایعات نان دانست .

  در جهان صنعتی امروزه كیفیت به عنوان یكی از اساسی ترین ابزارها برای پیشرفت صنعت محسوب می‌شود . اگر تولید به معنای كلی و گسترده از روندی بهینه و مطلوب برخودار باشد طبیعی است كاهش و حتی گاهی حذف ضایعات را در پی دارد . در واقع اگر در تمامی مراحل تولید بتوانیم مقررات و ضرابط استاندارد در امراعات و اجرا كنیم از آفات ضایعات و در نتیجة خسارات اقتصادی مصون خواهیم بود و تولید و توجیه اقتصادی پیدا خواهد كرد كه این خود باعث شكوفایی اقتصاد ملی می‌شود .

  در این میان صنایع تولید كننده مواد غذایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند زیرا غذا از ضروریات زندگی و زنده بودن است . كیفیت ، ارزش غذایی ، بهداشت و سلامت مادة غذایی در برنامة استاندارد غذایی گنجانده شود .

  تحقیقات صورا گرفته در زمینة بروز ضایعات موجود در صنعت تولید مواد غذایی حاكی از صنعت عوامل اجرایی استاندارد های مربوط به آماده سازی فرآیند  پخت . نگهداری و توزیع مواد غذایی است .

  در گسترة زبان فارسی گندم و نان بنیاد هستی و پایة ادامة زندگی هست و بر اساس آیات متعددی در قرآن كریم از خوشة گندم به عنوان نعمت و بركت منبع اصلی غذا و یك دانة بهشتی نام برده شده‌است . از دیر باز اقوام و ادیان و ملل مختلف از گندم به عنوان الهه حاصلخیزی و زراعت ، هدیه‌ای از بهشت و نشانه‌ای از یمن و بركت الهی یاد می كنند .

  گندم یكی از مهمترین ، ارزنده ترین و پایدار ترین دانة گیاهی است كه طی قرون و اعصار متمادی دو شرایط سخت و دشوار كرة زمین به حیات خود ادامه داده است .

  مهمترین فرآوردة حاصل از گندم نان است . نان غذای اصلی مردم در بسیاری از كشورهای جهان می‌باشد . و روزانه قسمت زیادی از نیازهای تغذیه‌ای شامل انرژی ، پروتوئین ، املاح معدنی و ویتامینهای گروهB را تامین می‌نماید .

  ناسپاسی امروز ما نسبت به این مادة غذایی با انهرش موجب به كار بردن زیاد عبارت « ضایعات نان » در محافل علمی و غیر علمی شده است .

  تاریخ دقیق نانوایی كاملا مشخص نشده‌است . به احتمال بسیار قدیمیترین نان دنیا در پنج هزار سال 5000 قبل در سوییس پیدا شده كه در موزة لندن عزه‌ای از آن موجود است .

  مشخصات طرح و تاریخچه

  2)عنوان نان فانتزی

  تاریخ و محل ثبت شركت : بهمن سال 78 تهران

  نام شركت و نوع فعالیت آن : نان آوران سبوس تولید نان و شیرینی

  ظرفیت تولید : 1000 تن

  مبلغ سرمایه گذاری : 500000000 ریال

  شركت سهامی خاص بوده و دارای  1000 سهم بین 10 نفر می‌باشد .

  مجوز از وزارت صنایع – بازرگانی – استانداری – محیط زیست و وضارت بهداشت .

  شرایط عملیاتی :

  تعداد رضر كاری : 270 رضر

  تعداد شیفت : نوبت زمان هر شیفت 8 ساعت

  فصل چهارم .

  ضایعات در نان :

  با وجود تلاش‌هایی كه از طریق مراكز تحقیقات كشاورزی ، جهد سازندگی ، دانشگاهی ، ادارة عله استانداری ، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و شورای آرد و نان برای طرح این مساله در تهیة نان كشور وارایه راه حل هایی در جهت رفع این مشكل انجام شده است اما متاستفانه تمام این تحقیقات مدفون شده‌است به نحوی كه آمار حاصل از تحقیقات سال‌ها پیش تا كنون تغییر مثبت چندانی نداشته‌است .

  تهیة نان خوب و ماكول نیاز به اطلاعات دقیق در شناخت آرد روش‌های تهیة خمیر و عمل آوری آن و سیستم پخت دارد . به علاوه بسته بندی و سرانجام ، نگهداری صحیح نان می‌تواند زمینة لازم را جهت تقلیل ضایعات فراهم آورد و در نتیجه حركت به طرف خود كفایی در تولید و صرفه جویی در مسرف گندم را تسهیل و از خروج مقدار زیادی اند از كشور جلوگیری به عمل آورد . بدیهی است تولید نان با كیفیت بالا و دور ریز كم بدون داشتن معیارهای مشخص كیفی در ارتباط با نان و مواد اولیه‌اش غیر ممكن است .

  4-1-ضایعات موجود در رابطه با گندم :

  این ضایعات در كلیة مراحل از تولید گندم در مزرعه گرفته تا تهیة آرد از آن در آسیاب‌ها مشاهده می‌شود . عوامل مؤثر بر تلفات گندم به شرح زیر می باشد  .

  1 – عدم انتخاب مناسب بذز

  2 – عدم استفادهاز روش‌های زراعتی مناسب

  3 – خسارت آفات و بیماریها

  4 – عدم برداشت به موقع گندم

  5 – تلفات در هنگام برداشت

  6 – تلفات گندم در حمل و نقل و نگهداری

  7 – تلفات گندم‌های خریداری شده از خارج

  8 – تلفات گندم در سیلوها ، آسیاب و هنگام بوجاری

  اطلاعات زیر از اداره كل آمار و اطلاعات معاونت طرح و برنامه وزارت كشاورزی در سال 1370 است .

  -از كل گندم تولیدی 4/3 در صد به عنوان ضایعات تولید كنار گذاشته می‌شود

   -از گندم باقی مانده در دست كشاورزان برای خود مصرفی 10 در صد به عنوان ضایعات مصرف می‌شود .

  -در موقع برداشت با كهاین تنظیم نبودن و یا فرسوده و كهنه بودن آن حدود 10-20 در صد گذارش شده

  -در هنگام ورود گندم به كشور كه اكثرا توسط كشتی صورت می‌گیرد 10 در صد ضایعات در اثر ریختن گندم به دریا موقع حمل و 10 درصد دیگر در اثر عوامل مختلف از جمله تخلیه توزیع و حمل و نقل تلف می‌گردد .

  4-2-ضایعات موجود هنگام تهیة نان و علل ایجاد آنها :

  قسمت اعظم ضایعات ایجاد شده در صنعت نانوایی مربوط به خود نان می‌شود كه از تولید نان تا مصرف آن در خانواده را در بر می‌گیرد .

  مهاجرت روستاییان به مراكز شهری و رشد بی رویة جمعیت و گرانی سایر ارزاق عمومی با طبع افزایش تقاضا نان را ایجاب می‌نماید و برای پاسخگویی به این تقاضا چاره ای جز ازدید عرضة نان نمی‌ماند  و متاستفانه افزایش تولید با كاهش كیفیت همرا است و پی آمد تقاضای روز افزون به صورت خرید بیش از حد و ضایعات شدیدی شهود می‌باشد . كه به حدر رفتن سرمایة ملی محصوب می‌شود .

  1 – ضخامت و نازكی نان‌های سنتی كه قابلیت نگهداری در شرایط عادی را كاهش می‌دهد و استاندار مشخص برای آن تعریف نشده‌است .

  2 – ارزانی قیمت نان

  3 – عدم یكنواختی كیفیت آرد و ادم تحویل آرد استاندارد به نانوایان

  4 – عدم مهارت كارگران نانوایی

  5 – عدم استفاده از تكنولوژی جدید و تحت مواز این استاندارد برای تولید خمیر و پخت نان

  6 – عدم نظارت و كنترل جدی بر تولید نانوایی ها

  7 – عدم پخت مناسب و یكنواخت قسمت‌های مختلف نان

  8 – استفاده از فرهای نانوایی نامناسب و غیر استاندارد

  9 – افزایش تقاضا در ساعات یعنی از روز و ازدیاد سرعت پخت جهت حل مشكل

  10 – عدم اطلاع مصرف كنندگان از نحوة نگهداری نان

  همچنین ارزان بودن قیمت نان نسبت به قیمت واقعی آن و همچنین در مقایسه با مواد غذایی مشابه مثل ، برنج باعث كاهش ارزش ظاهری و عدم توجه خیلی از افراد جامعه نسبت به ایجاد ضایعات نان شده است .

  4-3- ضایعات ناشی از روش پخت :

  بیشترین ضایعات آرد در هنگام تهیة نان می‌باشد و بستگی زیادی به روش و پخت دارد حتی در صورتی كه خمیر با شرایط بسیار خوبی تهیه شده باشد. اگر وضعیت پخت خمیر و تهیة نان مطلوب نباشد . محصول از كیفیت خوبی بر خوردار نخواهد بود . مهمترین نكته ای كه در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد . درجة حرارت پخت و مدت زمانی است كه خمیر در آن قرار می‌گیرد . و نحوة كنترل زمان ورود و خروج خمیر به فراست كه عموما تحت تاثیر تعداد مشتری و به عبارت بهتر طول صف مشتریان می‌باشد و به طور كلی یكی از اشكالات مهم عدم زمان كافی برای پخت مطلوب نان است .

  قیمت فایل: 3,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

نظرات() 
http://arhiv.biznesars.ru/
جمعه 6 اردیبهشت 1398 10:15 ق.ظ
スーパーコピー送料無料弊社開業9年、安心します老舗、提携工場から直仕入れスーパーコピー、経営ブランド
http://mg-ritual.ru/groby
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 06:37 ب.ظ
スーパーコピーブランド業界の人気ブランド腕時計、バッグ、財布N品が大集合。弊社ではメンズとレディース
https://www.protekgroup.com/ru/catalog
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 06:35 ب.ظ
2017最新ルイヴィトンコピー、エルメスコピー、シャネルコピーをご紹介します。日本全国送料無料
ip phones in pakistan
سه شنبه 25 دی 1397 11:09 ب.ظ
I am sure this post has touched all the internet people, its really
really gopd post on building uup neww webpage.
נערות ליווי בראשון לציון
یکشنبه 2 دی 1397 06:02 ب.ظ
Hello there! I just want to offer you a hugye thumbs up
for the excellent information you've got here on this post.
I am comjing back to your website for more soon.
datingfinder
سه شنبه 27 آذر 1397 01:27 ق.ظ
Great site you've ggot here.. It's difficult to find
high quality writing like yours nowadays. I really appreciate individuals like
you! Take care!!
Positive singles
سه شنبه 20 آذر 1397 07:54 ب.ظ
We are a group of voluteers and opening a neww scheme
in our community. Your website provided us with useful information to work on. You have done a formidable process and our entire neighborhood willl
be grateful to you.
sirinevler escort
دوشنبه 19 آذر 1397 03:08 ب.ظ
Very good information. Lucky mme I recently found your blog by chance (stumbleupon).
I've book-marked it for later!
Escort Esenyurt
دوشنبه 19 آذر 1397 03:06 ب.ظ
My spouse and I tumbled oger here diffeent page and thought I should check things out.
I like what I see so i am just following you. Look forward to exploring
your web page repeatedly.
child porn
شنبه 10 آذر 1397 08:36 ب.ظ
Hello, yup this article is genuinely pleasant and I have learned
lot of things from it on the topic of blogging.
thanks.
top Cam Sites
پنجشنبه 8 آذر 1397 02:42 ب.ظ
This blog was... how do you say it? Relevant!! Finally I've found something wwhich helped me.
Maany thanks!
Best webcam sites
پنجشنبه 8 آذر 1397 06:21 ق.ظ
If you are going for best contents like I do, simply go to see this site all the time aas iit gives feature contents, thanks
Best Webcams
چهارشنبه 7 آذر 1397 06:16 ق.ظ
Aw, this was an extremely good post. Taking the time and actual effort to produce a really good article… but what can I say… I hesitate a whole lot and don't seem to get
nearly anything done.
turkish Porn
چهارشنبه 30 آبان 1397 07:13 ق.ظ
What's up mates, pleasant paragraph and pleasant
urging commented here, I am in fact enjoying bby these.
Child Porn Escorts
چهارشنبه 30 آبان 1397 05:36 ق.ظ
I have funn with, cause I discovered just what I used to be
having a look for. You've ended my 4 day lengthy hunt!

God Bless you man. Have a nice day. Bye
https://allthingscrypto.Tech/tag/blockchain/
شنبه 26 آبان 1397 06:14 ق.ظ
Ahaa, its pleasant discussion regarding this paragraph
at this place at this weblog, I have read all that, so now me alsao commenting at
thgis place.
Frederic
چهارشنبه 23 آبان 1397 09:46 ب.ظ
Keep on working, great job!
chocolate
سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 06:37 ب.ظ
Hey I am so happy I found your blog page, I really found you by mistake, while I was researching on Aol for something else, Nonetheless I am here now and would just
like to say many thanks for a tremendous post and a all round
enjoyable blog (I also love the theme/design), I
don’t have time to read through it all at the minute but I have bookmarked it and also
added in your RSS feeds, so when I have time I will be back to read much more, Please do keep up the great work.
Can you have an operation to make you taller?
دوشنبه 16 مرداد 1396 07:34 ق.ظ
I was curious if you ever thought of changing the layout
of your site? Its very well written; I love what youve got to say.

But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better.
Youve got an awful lot of text for only having 1 or 2 images.
Maybe you could space it out better?
Foot Complaints
جمعه 13 مرداد 1396 10:54 ب.ظ
Heya i'm for the primary time here. I came across this board
and I in finding It really helpful & it helped me out a lot.

I hope to offer something again and help others like you aided
me.
http://ashleyross.hatenablog.com/archive/2017/06/05
جمعه 13 مرداد 1396 07:16 ب.ظ
What's up friends, its fantastic paragraph regarding tutoringand entirely defined, keep
it up all the time.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :